Jeśli chcesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są bardzo obfite oraz nieraz zawierają sporo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować tylko trochę, żeby odkryć, że są właściwie smaczne oraz godne kilku kęsów więcej. W najwyższym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi artykułami jakie spożywają na co dzień jest chleb i polska kiełbasa.

restauracja w Krakowie

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jakkolwiek kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, aby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różnorodne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z oszałamiającego chleba oraz smakowitych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieprzerwanie wzbogacane o pionierskie smaki, nieraz nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w schematycznej polskiej kuchni?

Krakow Restaurant Polish Cuisine

W największym stopniu sztampowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub ewentualnie pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić dania.

Skąd polska kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, wolno w niej też odkryć w samej rzeczy przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu wciąż się zmienia, pod wpływem rozmaitych, nieraz egzotycznych dań.
•    Oprócz stereotypowych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować też w wegetariańskich barach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest standardowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smaczna oraz w pewnych sytuacjach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością odnaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy szablonowych potraw oraz bardzo dobre polskie napoje i napełniać się tymi schematycznymi smakami na co dzień.