Smaczna włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w Polsce najczęsciej spotykany typ restauracji. Kochamy włoskie jedzenie gdyż jest pyszne, sycące i nie jest kosztowne. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie dania jak pasty. Bardziej wrażliwi konsumenci kosztują rzadsze dania obiadowe – canelloni, lasagne i włoskie zupy minestrone.
Szukając dobrej włoskiej restauracji należy przyjrzeć się kilku cechom: czy trattoria stosuje włoskie produkty, czy w karcie znajdują się też nie tak popularne włoskie dania, czy karta win, oferuje typowo włoskie trunki. Włoskie potrawy to bogata różnorodność oraz jedzenie z różnych miejsc Włoch. Prawdziwie włoska restauracja stworzy naturalnie włoski smak.

Włoska kuchnia jest nieskomplikowana, co nie zmienia tego, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można uznać, że jest to wspaniała kuchnia europejska .

Wykwintne wino z Włoch

Żadna szanująca się knajpka włoska, która ubiega się do bycia ekskluzywnym punktem na kulinarnej mapie miasta, nie powinna zapominać wina. Posiłek w stylu włoskim koniecznie powinien zawierać również aperitiff. Odrobina czerwonego wina to dla Włocha kanon. kuchnia włoska Kraków Najbardziej popularne wina włoskie to montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie ciro oraz noto z Sycylii. Włoska restauracja – o ile naprawdę chce być postrzegana jako typowa włoska trattoria, powinna posiadać szeroki wybór win.

Klasyczna włoska restauracja

Mając ochotę poznać fenomen kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości warto wybrać się do restauracji, która potrafi przygotować nie jedynie pasty i pizzę.
Zobacz film